Drošība
Dažādas nelaimes notiek arī tad, ja vecāki ir rūpīgi un uzmanīgi. Pieaugušie spēj pasargāt bērnus, radot viņiem drošu vidi un novēršot iespējamas traumas un riskus.
Spēlējoties, kāpelējot vai piedaloties sporta aktivitātēs, bērni var gūt nelielus skrāpējumus, plēstas vai grieztas brūces auss gliemežnīcā. Ar lielāko daļu šo traumu var tikt galā mājas apstākļos.
Pirmā palīdzība virspusējiem griezumiem un brūcēm
Traumas iegūst sadzīviskos apstākļos, piemēram, spēlējoties, sportojot, kāpelējot.
Pastāstiet bērnam, ka nedrīkst ausīs ievietot svešķermeņus vai bakstīt ausis, piemēram, ar zīmuli vai kosmētikas kociņu. Iemāciet bērnam valkāt aizsargus un ķiveri sporta aktivitātēs. Ja bērns plāno veikt pīrsingu, pārliecinieties, ka to dara profesionālis. Pēc tam rūpējieties par bērna ausīm saskaņā ar speciālista norādījumiem.
Kad jāzvana ģimenes ārstam? Brūce stipri asiņo, asiņošana neapstājas pēc 5–10 minūšu ilga tieša spiediena. Ja asiņošana ir ļoti stipra, turiet spiedošu pārsēju 5–10 minūtes, nenoņemot to. Ja audums ir piesūcies ar asinīm, uzlieciet uz vecā auduma jaunu drānu. Nenoņemiet sākotnēji uzlikto drānu. Dziļa vai gara brūce (vairāk nekā 1 cm). Ar netīru vai sarūsējušu priekšmetu durta brūce. Brūce ar netīrumiem, akmeņiem vai granti. Plēstas, nelīdzenas brūces malas. Kostas brūces (izraisījis dzīvnieka vai cilvēka kodiens). Ļoti sāpīga brūce vai ja jums ir aizdomas par galvaskausa lūzumu. Infekcijas pazīmes, piemēram, karstums brūces vietā, apsārtums, pietūkums vai izdalījumi, pat ja griezums vai brūce ir neliela.
Sazinieties ar ģimenes ārstu arī tad, ja bērnam pēdējo piecu gadu laikā nav veikta stingumkrampju vakcinācija.
Dažādas nelaimes notiek arī tad, ja vecāki ir rūpīgi un uzmanīgi. Pieaugušie spēj pasargāt bērnus, radot viņiem drošu vidi un novēršot iespējamas traumas un riskus.
Dzirde ir viena no būtiskākajām cilvēka maņām.