Dziesmu un deju svētki
Bērnu slimnīcas ārstu un speciālistu sagatavotā informācija dažādu veselības problēmu gadījumā.
Lielākoties tā ir spontāna, bet var būt saistīta ar citām patoloģijām, piemēram, deguna un/vai galvas traumu, svešķermeni degunā, sīko asinsvadu paplašinājumu (teleangiektāzija) u.c
Asiņaini izdalījumi no deguna, parasti sākas ar izdalījumiem no vienas nāss, bet pie stiprākas asiņošanas – no abām nāsīm.
Deguna asiņošanu visbiežāk novēro divos vecumposmos – maziem bērniem un pieaugušajiem pēc 50 gadu vecuma. Parasti asiņojošā vieta atrodas priekšpusē, tāpēc to var novērst, stingri saspiežot deguna spārnus, kas arī ir pirmā palīdzība deguna asiņošanas gadījumā.
56% bērnu vecumā no 2 līdz 10 gadiem kaut reizi dzīvē bijusi deguna asiņošana. 90% gadījumu asiņošanas avots ir deguna starpsienas priekšējā daļā, un, saspiežot deguna nāsis, var nospiest šo vietu. Visbiežākie asiņošanas iemesli – akūtas iesnas, deguna trauma (urbināšana), sauss gaiss. Papildu iemesli – blakusslimības, piemēram, asinsreces traucējumi, paaugstināts asinsspiediens, sīko asinsvadu paplašinājums (teleangiektāzija), asins šķidrinošu medikamentu lietošana, stāvoklis pēc deguna operācijām, aknu nepietiekamība.
Bērnu slimnīcas ārstu un speciālistu sagatavotā informācija dažādu veselības problēmu gadījumā.