Jaunajiem vecākiem
Uzzināt par grūtniecību pusaudža gados var būt satraucoši un biedējoši, īpaši, ja grūtniecība nav plānota.
Šajā attēlā redzams jauks projekts – kāds tēvs veselu gadu aplikācijā Baby Connect atzīmēja sava bērna miega un nomoda ilgumu. Pēc tam, izmantojot šos miega dienasgrāmatas datus, viņš noadīja sedziņu. Tās izmērs ir 106 x 114 cm, un tā sastāv no 185 000 cilpiņām. Katra cilpiņa atbilst sešām minūtēm, bet katra strīpiņa attēlo vienu dienu.
Šī unikālā miega dienasgrāmata gada garumā ļoti labi attēlo bērna miega un nomoda ritma attīstību dzīves pirmajā gadā. Augšējās līnijas ir bērniņa pirmās dienas (sākumā līnijas ir pelēkbaltas, jo pirmo dienu haosā neviens nav veicis miega dienasgrāmatas pierakstus), bet apakšā – pirmā dzimšanas diena. Zilajā krāsā attēlots miegs, bet pelēkbaltajā – nomods.
Var redzēt, ka pirmo mēnešu laikā bērniņam nav izteikta diennakts ritma – īsas snaudas mijas ar nomoda mirkļiem.
Situācija sāk stabilizēties pēc trīs mēnešu vecuma, bet līdz 5–6 mēnešiem bērns joprojām naktī bieži mostas. Tas ir saistīts ar ēšanu, jo līdz sešu mēnešu vecumam bērniņš naktī jābaro.
Pēc pusgada sāk veidoties jau trīs diendusas. Šajā vecumā bērns ir fiziski spējīgs nogulēt visu nakti bez mošanās – un šis bērns patiešām bijis ļoti labs gulētājs. Sākumā nostabilizējas pirmā diendusa, pēc kāda laika – arī otrā, bet trešā – pēc apmēram septiņu mēnešu vecuma.
Aptuveni 10–11 mēnešu vecumā bērniņš sāk gulēt divas diendusas. Pašā apakšā redzams, ka īsi pirms bērna pirmās dzimšanas dienas ģimene devās ceļojumā uz citu laika joslu, tādēļ miega un nomoda ritms novirzījās.
Miega dienasgrāmata palīdz izprast bērna miegu, mošanās likumsakarības un novērtēt labāko laiku, kad doties pie miera gan vakarā, gan dienā.
Uzzināt par grūtniecību pusaudža gados var būt satraucoši un biedējoši, īpaši, ja grūtniecība nav plānota.
Miegs nav vienmērīgs process – naktī vairākkārt mainās gan dažādas miega fāzes, gan miega cikli.