Vielu atkarības
Atkarība no dažādām vielām, piemēram, tabakas, alkohola, narkotiskajām vielām, medikamentiem u.c.
Marihuāna ir mūsdienās jauniešu vidū visplašāk lietotā narkotika.
Psihoaktīvās vielas veids: galvenokārt depresants, bet dažām šķirnēm ir halucinogēna vai stimulējoša iedarbība.
Marihuāna ir mūsdienās jauniešu vidū visplašāk lietotā narkotika. Tās galvenā aktīvā ķīmiskā viela ir tetrahidrokanabinols (saīsinājumā THC). Cilvēki lieto marihuānu, lai atpūstos un atslābinātos, smēķējot to kā "džointu" (saukts arī par “kāsi” – pašrocīgi satītu cigareti), no “bonga” (īpašas stikla ierīces) vai pīpes. Daļa cilvēku izvēlas izmantot marihuānu kūku vai cepumu cepšanai vai tējas vārīšanai.
Marihuānu iegūst no īpašām kaņepju šķirnēm. Kaņepes ir dažādu formu un stipruma, piemēram, resin (cieta, brūna forma) un skunk (spēcīgāka zaļa auga forma) formas.
Ja regulāri lieto marihuānu, organisms no tās pārpalikumiem atbrīvojas vidēji pēc divām nedēļām līdz vienam mēnesim, tomēr tas var aizņemt arī ilgāku laiku. Ilgstošu lietotāju organismā marihuāna var būt vēl divus līdz trīs mēnešus pēc pēdējās smēķēšanas reizes.
Jauniešiem svarīgi apzināties, ka marihuāna nav legāla. Arī tad, ja cilvēks tiek pieķerts ar nelielu daudzumu, par to var saņemt administratīvo sodu un cilvēks nonāk pastiprinātā policijas uzmanībā.
Ietekme uz veselību:
Kaitējuma samazināšana:
Atkarība no dažādām vielām, piemēram, tabakas, alkohola, narkotiskajām vielām, medikamentiem u.c.