Pārlekt uz galveno saturu

Svešķermenis kuņģa un zarnu traktā

Kad bērns norij kādu sīku priekšmetu, lielākoties tas nekaitīgi iziet cauri kuņģa un zarnu traktam un tiek izvadīts dabīgi. Taču ir svešķermeņi, kuru norīšanas gadījumā nekavējoties jādodas uz slimnīcu.

Attēls
Svešķermenis kuņģa un zarnu traktā
Created: 18. maijs, 2022. gads
Atjaunots: 23. marts, 2023. gads

PĒC SVEŠĶERMEŅA NORĪŠANAS NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NEDRĪKST IZRAISĪT VEMŠANU.

Ja bērns norijis svešķermeni un jūs neesat pārliecināti par tā izmēru un sastāvu, konsultējieties ar ģimenes ārstu vai, ārpus ģimenes ārsta darba laika, zvaniet ģimenes ārstu konsultatīvajam tālrunim +371 66016001.

Nekavējoties dodieties uz slimnīcu, ja:

  • bērnam ir grūti norīt pārtiku, ir siekalošanās, sāpes krūtīs vai kaklā;
  • atkārtojas vemšana, ir sāpes vēderā, drudzis, asiņu piejaukums fēcēm vai izvemtajās masās;
  • bērns norijis magnētu, sevišķi - ja norīti vairāki magnēti vai viens magnēts kopā ar kādu citu metālisku priekšmetu; magnēti savstarpēji pievelkas, salipinot arī zarnu sieniņas - tādējādi var rasties zarnu sieniņas bojājumi un plīsumi, ko iespējams labot tikai ar ķirurģiskām metodēm;
  • bērns norijis bateriju; neatkarīgi no tās formas – ripveida, monētveida, cilindriskas – baterijas satur sārmus (ārkārtīgi kodīgas vielas), kas, nonākot gremošanas traktā (īpaši monētveida un litija jonu baterijas) "atnāk vaļā" (stundas-pusotras laikā atveras sakausējuma vieta), un kodīgie sārmi apdedzina barības vada gļotādu, nereti izraisot pat barības vada plīsumu un citu orgānu, piemēram, trahejas ķīmisku apdegumu.

Saistītās diagnozes

Saistītās apakštēmas