Pārlekt uz galveno saturu

Drošība

Dažādas nelaimes notiek arī tad, ja vecāki ir rūpīgi un uzmanīgi. Pieaugušie spēj pasargāt bērnus, radot viņiem drošu vidi un novēršot iespējamas traumas un riskus.

Attēls
bernu-drosiba
Izveidots: 8. decembris, 2021. gads
Atjaunots: 3. janvāris, 2024. gads

Apdegumi, traumas, svešķermenis barības vadā, bērnam nepiemērota vide vai rotaļļietas un daudzi citi aspekti ik dienu, ik brīdi jāpatur prātā, lai bērns netiktu apdraudēts situācijās, kad to var novērst.

Informatīvie materiāli

Bērnu drošībai jāpievērš vairāk uzmanības

Lai arī sabiedrībā bieži vien tiek uzsvērts, ka drošība ir pirmajā vietā, veicot pārbaudes, PTAC secinājis, ka tirgū joprojām ir pieejami drošības prasībām neatbilstoši pakalpojumi, bērnu preces un rotaļlietas.

Batuti – joprojām ievērojams traumu cēlonis

Bērnu slimnīcas dati liecina, ka dažāda veida traumām batutu lietošanas dēļ šobrīd ir tendence pieaugt. Laika posmā no 1. līdz 22. maijam, lēkājot uz batuta, jau 52 bērni guvuši nopietnas traumas, kuru rezultātā bijusi nepieciešama mediķu palīdzība.

Apakštēmas

Pārvērt pārdrošību par drošību

Ņemot vērā augsto bērnu traumatismu Latvijā, Veselības ministrija īsteno sabiedrības informēšanas kampaņu “Pārvērt pārdrošību par drošību!”. Tās ietvaros no 2022. un 2023. gadā notiek izglītojoši pasākumi bērniem un vecākiem par traumatisma riska faktoriem un to novēršanu.

Saistītā ārstniecība un rehabilitācija