Kā rīkoties dažādu traumu gadījumā?
Šeit atradīsiet informāciju par to, kā rīkoties situācijās, kad bērns guvis traumu un kā pareizi sniegt palīdzību dažāda veida traumu gadījumā.
Pilnīga vai daļēja kādas ķermeņa daļas amputācija traumas rezultātā.
Amputācija var būt daļēja, kad kādi audi vēl pietur amputēto ķermeņa daļu pie ķermeņa, vai arī pilnīga, kad amputētā ķermeņa daļa ir pilnībā atrauta no ķermeņa.
Lai palielinātu iespēju atjaunot traumēto ķermeņa daļu, ir svarīgi pareizi un rūpīgi saglabāt amputēto ķermeņa daļu.
1. Uzvelc vienreizlietojamos gumijas cimdus vai, ja tie nav pieejami, citus ūdens necaurlaidīga materiāla izstrādājumus, piemēram, plastikāta maisiņus.
2. Atbrīvo asiņojošo vietu no apģērba.
3. Aizspied brūci ar pirkstu, plaukstu vai dūri. Ja iespējams, dari to, izmantojot marles salveti vai tīru drēbes gabalu.
4. Noguldi cietušo un raugies, lai vieta, kas asiņo, atrastos augstāk.
5. Pārliecinies, ka asiņošana ir apturēta.
6. Ja asiņošana turpinās, piespied brūci stiprāk. Ja iespējams, dari to, uzliekot vēl vienu marles salveti vai drēbes gabalu pa virsu esošajam materiālam.
7. Izsauc neatliekamo medicīnisko palīdzību – zvani 112!
8. Turi brūci aizspiestu līdz NMPD brigādes atbraukšanai.
9. Neļauj cietušajam atdzist un pasargā viņu no apkārtējās vides iedarbības.
10. Nomierini cietušo.
11. Ja bērns ir bezsamaņā, veic atdzīvināšanas pasākumus.
Žņaugs ir galējs līdzeklis bīstamas asiņošanas apturēšanai no rokas vai kājas amputācijas brūces. Nepareizi uzlikts žņaugs var palielināt asins zudumu.
Amputētā ķermeņa daļa jāapsaitē ar tīru pārsēju un jāievieto tīrā ūdensnecaurlaidīgā polietilēna maisā, pēc tam šis maisu jāievieto vēl vienā maisā, kas piepildīts ar aukstu ūdeni (optimālā ūdens temperatūra + 4 ℃), ūdenī var būt ledus gabaliņi.
Šeit atradīsiet informāciju par to, kā rīkoties situācijās, kad bērns guvis traumu un kā pareizi sniegt palīdzību dažāda veida traumu gadījumā.