Ko darīt, ja bērns saslimis?
Kā mājas apstākļos rīkoties, ja bērnam ir drudzis, klepus, sāp kakls, sāp auss, sākusies vemšana un/vai caureja vai ir aizcietējums?
Sāpes ausīs maziem bērniem novēro bieži. Var sāpēt gan viena, gan abas austiņas.
Par to, ka bērnam sāp auss, var liecināt pastiprināta ausu aiztikšana, nereaģēšana uz skaņām, drudzis, nemiers un raudulīgums, kā arī līdzsvara traucējumi. Ja sāpes ausī ir nelielas un atkārtojas, pierakstieties pie ģimenes ārsta!
Izdalījumi no auss nenozīmē, ka nepieciešams steidzami doties uz slimnīcu. Pacients var vērsties arī pie ģimenes ārsta vai pie otorinolaringologa ambulatori.
Stipru sāpju gadījumā dod bērnam sāpes mazinošu medikamentu, piemēram, ibuprofēnu vai paracetamolu bērna vecumam un svaram atbilstošā devā. Ja bērnam ir iesnas, iespējams, auss sāp deguna tūskas dēļ. Šādā gadījumā attīri bērna degunu un izmanto deguna pilienus, kas mazina tūsku (piemēram, ksilometazolīnu saturošus deguna pilienus vai aerosolu).
Nesildi ausi un pirms ārsta vizītes nepilini auss ejā aptiekās nopērkamos pilienus. Tāpat auss ejā nedrīkst ievietot augu lapas, kampareļļā mērcētus vates tamponus. Tas var pastiprināt iekaisuma procesus un paaugstināt komplikāciju risku!
Neatliekamās palīdzības nodaļā ausu sāpes ārstē pediatrs. Otorinolaringologs tiek piesaistīts tikai neskaidros vai komplicētos gadījumos.
Kā mājas apstākļos rīkoties, ja bērnam ir drudzis, klepus, sāp kakls, sāp auss, sākusies vemšana un/vai caureja vai ir aizcietējums?
Dzirde ir viena no būtiskākajām cilvēka maņām.