Nekavējoties zvani 112!
Situācijas, kurās nekavējoties jādodas uz slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu vai jāzvana 112.
Kā mājas apstākļos rīkoties, ja bērnam ir drudzis, klepus, sāp kakls, sāp auss, sākusies vemšana un/vai caureja vai ir aizcietējums?
Ja bērns saslimis, noteikti jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, taču atcerieties, ka bērnam iespējams (un vajag!) palīdzēt arī mājas apstākļos. Bērnu slimnīcas speciālisti apkopojuši ieteikumus par to, kā rīkoties dažādos gadījumos - ja bērnam ir drudzis jeb ķermeņa temperatūra paaugstināta virs 38 °C, ja ir vemšana un/vai šķidra vēdera izeja, ja ir klepus, sāp kakls, sāp auss, vai bērnam ir aizcietējums. Katrā zemāk redzamajā informatīvajā materiālā atradīsiet noderīgus padomus par to, kā atvieglot simptomus un palīdzēt bērnam mājas apstākļos.
Situācijas, kurās nekavējoties jādodas uz slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu vai jāzvana 112.
Par paaugstinātu temperatūru bērnam var liecināt: karstāka āda, svīšana, vaigu apsārtums. Drudzis ir ķermeņa temperatūra, kas augstāka par 38 °C.
Klepus ir reflekss, kas darbojas kā aizsargmehānisms, lai atbrīvotu elpceļus no svešām daļiņām.
Augšējo elpceļu vīrusu infekciju gadījumā sāpošs kakls ir viena no biežākajām sūdzībām. Parasti sāpes ir simetriskas, tomēr pie atsevišķām saslimšanām tās var būt vienpusējas.
Sāpes ausīs maziem bērniem novēro bieži. Var sāpēt gan viena, gan abas austiņas.
Vemšanas un/vai caurejas gadījumā svarīgi pievērst uzmanību bērna uzturam, lai neradītu papildu kairinājumu un simptomi pārietu ātrāk.
Vēdera izejas biežums un konsistence ir atkarīga no bērna vecuma un uztura īpatnībām.
Klepus gadījumā arvien biežāk tiek izmantoti inhalatori. Vai ar nātrija hlorīda ieelpošanu pietiek un tas būs labākais risinājums? Un kas īsti ir Ventolīns un Pulmicorts?