Ko darīt, ja bērns saslimis?
Kā mājas apstākļos rīkoties, ja bērnam ir drudzis, klepus, sāp kakls, sāp auss, sākusies vemšana un/vai caureja vai ir aizcietējums?
Augšējo elpceļu vīrusu infekciju gadījumā sāpošs kakls ir viena no biežākajām sūdzībām. Parasti sāpes ir simetriskas, tomēr pie atsevišķām saslimšanām tās var būt vienpusējas.
Kakla sāpju diapazons ir ļoti plašs: tās var būt nelielas, radot tikai nelielu diskomfortu rīklē, bet tās var būt arī tik izteiktas, ka nav iespējams norīt pat siekalas. Ārstēšana atkarīga no kakla sāpju iemesla. Tā kā biežākie izraisītāji ir vīrusi, antibakteriālā terapija nav nepieciešama, jo tā cīnās tikai ar baktērijām.
Dod bērnam sāpes mazinošus līdzekļus. Atkarībā no vecuma tie var būt gan sūkājamu pastilu vai tablešu, gan pūšamu aerosolu uz eļļas bāzes formā. Nepieciešamības gadījumā var dot arī ibuprofēnu vai paracetamolu bērna vecumam un svaram atbilstošā devā.
Dod bērnam padzerties – bieži un nelielos daudzumos. Izvairieties no karstiem dzērieniem un ēdieniem. Papildus uzturā ieteicams lietot vēsu, viegli sakošļājamu, mīkstu ēdienu, piemēram, saldējumu vai jogurtu.
Ja bērns prot, kaklu var skalot ar zāļu tēju. Neizmanto skalošanai sālsūdeni, jo tas vēl vairāk kairinās sāpošo kaklu. Nesildi bērna kaklu ar šalli vai karstām kompresēm.
Kā mājas apstākļos rīkoties, ja bērnam ir drudzis, klepus, sāp kakls, sāp auss, sākusies vemšana un/vai caureja vai ir aizcietējums?