Pārlekt uz galveno saturu

Dermatologs

Dermatologs ir ārsts, kurš specializējies ādas slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē.

Attēls
dermatologs
Created: 8. novembris, 2021. gads
Atjaunots: 20. maijs, 2023. gads

Kā sagatavoties vizītei

Dodoties pie ārsta, noteikti līdzi jāņem visi izraksti (gan no stacionāriem, gan no ambulatorām izmeklēšanām), kas saņemti slimnīcās un pie dažādiem speciālistiem. Tas nepieciešams, lai ārsts par bērnu zinātu iespējami vairāk. Tāpat šī informācija var palīdzēt izvairīties no dažādu testu un analīžu atkārtotas veikšanas – ja kāds tests bērnam jau vienreiz veikts un vecāki var uzrādīt tā rezultātus, pastāv iespēja, ka konkrētais tests atkārtoti vairs nebūs jāveic.

Jāņem līdz vai jānoraksta zāļu, krēmu nosaukumus, kas bērnam lietoti, lai zinātu, kuri preparāti ir lietoti, kādi palīdz, kādi jau lietoti vai nav devuši rezultātus.

Ja sūdzības par izmaiņām roku vai kāju nagiem uz konsultāciju jānāk ar nedaudz ataugušiem nagiem, lai varētu paņemt materiālu no nagiem.

Vizītes dienā neklāt krēmus, krāsvielas, lai varētu izvērtēt ādas stāvokli.

Vizītes norise

Konsultācija ietver sevī sarunu ar vecākiem, bērna apskati un analīžu izvērtēšanu. Var tikt nozīmētas papildus analīzes, speciālistu konsultācijas vai izmeklējumi. Ja sūdzības par nagu pārmaiņām, nagus apgriež un materiālu nosūta izmeklēšanai uz laboratoriju. Ja nepieciešama papildus izmeklēšana, precīzāk novērtēt iekaisuma raksturu, īpaši pigmnetveidojumiem, tiek veikta optiskā dermaskopija- apskate ar manuālu luminiscentu gaismu 10x palielinājumā. No bojājumiem gļotādās, lai varētu noteikt iekaisuma raksturu, ja nepieciešams, ārsts paņems ar vates kociņu materiālu izmeklēšanai uz mikrofloru. Ja nepieciešama ādas biopsija vai mollusku ekscīzija, ārsts noteiks laiku, kad to veiks stacionārā.

Simptomu saraksts, ar kuriem mēdz vērsties pie šī speciālista

Informatīvie materiāli

Dzimumzīmes

Dzimumzīmes ir labdabīgi pigmentšūnu jeb melanocītu sakopojumi un veidojas šo šūnu augšanas un proliferācijas (organisma audu attīstīšanās, veidojoties jaunām šūnām) rezultātā epidermas (virsējais ādas slānis) un dermas (dziļākais jeb īstais ādas slānis) robežas zonā.

Atopiskā dermatīta ādas kopšana

Ādas kopšana ikdienā neatkarīgi no tā, vai ir atopiskā dermatīta paasinājums vai samērā mierīgs ādas stāvoklis ar niecīgu ādas sausumu, ir viens no svarīgākajiem noteikumiem atopiskā dermatīta (AD) veiksmīgai ārstēšanai un labsajūtas radīšanai.