Rehabilitācija
Rehabilitācijas programmas bērniem un pusaudžiem ar dažādiem funkcionēšanas ierobežojumiem, kas radušies iedzimtu vai iegūtu veselības stāvokļu rezultātā.
Atjaunots: 7. novembris, 2024. gads
Individuālo rehabilitācijas plānu katram pacientam izveido ārsts, sadarbojoties ar multiprofesionālo rehabilitācijas komandu. Komandas funkcionālie speciālisti veic savai kompetencei atbilstošu pacientu novērtēšanu un terapiju, kā arī apmāca bērna ģimenes locekļus turpināt uzsākto darbu mājas vidē.
Bērnu slimnīcas ehabilitācijas klīnika piedāvā programmas, kas ir vērstas uz bērna ģimeni un ievēro dažādu kultūru īpatnības. Rehabilitācijas programmas ir interdisciplināras, koordinētas un orientētas uz rezultātu. Tās domātas bērniem un pusaudžiem ar dažādiem funkcionēšanas ierobežojumiem, kas radušies iedzimtu vai iegūtu veselības stāvokļu rezultātā.
Programmās tiek izmantota bērna attīstībai atbilstoša pieeja, lai koncentrētos uz:
- Bērna augšanas un attīstības veicināšanu;
- Turpmāku bojājumu un komplikāciju profilaksi;
- Aktivitāšu ierobežojumu samazināšanu;
- Bērna attīstībai atbilstošas neatkarības veicināšanu.
Rehabilitācijas profesionāļi sadarbojas ar bērna ģimeni, lai apmierinātu katra bērna vajadzības, veicinātu katra bērna dzīvi un aprūpes pēctecību sākot no slimnīcas līdz mājām, skolai, sabiedrībai.
Informatīvie materiāli
Rehabilitācija bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām
Rehabilitācijas pasākumi bērniem ar onkoloģisku saslimšanu būs atšķirīgi un piemērojami individuāli.
Fiziskās aktivitātes bērniem ar diabētu
Fiziskās aktivitātes ir trešā svarīgākā diabēta ārstēšanas plāna sastāvdaļa pēc insulīna un uztura plāna. Fiziskās aktivitātes ilgtermiņā palīdz mazināt kardiovaskulāro slimību risku.
Kā aprūpēt bērnu ar ieģipsētu roku vai kāju?
Ģipša imobilizācija tiek lietota, lai noturētu roku vai kāju noteiktā pozīcijā, tādejādi veicinot sadzīšanu. Kā aprūpēt bērnu, kuram ieģipsēta roka vai kāja?
Jaundzimušā hendlings
Hendlings ir metode, kas māca, kā pareizi turēt un darboties ar mazuli.
Bērnu slimnīcas raidieraksts Vesela pasaule - 3. epizode: Bērnu parasports
Latvijā dzīvo vairāk nekā seši tūkstoši bērnu ar kustību, dzirdes vai redzes traucējumiem. Liela daļa šo bērnu ikdienā apmeklē rehabilitācijas vai fizioterapijas nodarbības, tomēr vien nedaudzi iesaistās arī piemērotās sportiskās aktivitātēs.